فروشگاه اینترنتی کتاب های PLC
 
پرداخت نهايي  | محتويات سبد خريد |  حساب كاربري  | جستجوی پیشرفته  |  ورود
فارسی انگلیسی
 
شاخه ها
 
آخرين محصولات
Introduction to programming Allen-Bradley series of PLCs
Introduction to programming Allen-Bradley series of PLCs
50,000ريال
 
رهگیری سفارش
کد رهگیری را می توانید از اطلاعات مربوط به سفارش در حساب کاربری مشاهده نمایید.
کد رهگیری سفارش:
رهگیری سفارش
لطفا منتظر بمانید...
 
بانک های طرف قرارداد
 
پیوندها
 
     

برنامه نویسی سیستم کنترل کننده چراغ راهنمایی برای 4 چهارراه با پی ال سی S7-300
[ebook10]

50,000ريال
برنامه نویسی سیستم کنترل کننده چراغ راهنمایی برای 4 چهارراه با پی ال سی  S7-300
بزرگنمايي
تصاوير بيشتر
برنامه نویسی سیستم کنترل کننده چراغ راهنمایی برای 4 چهارراه با پی ال سی  S7-300برنامه نویسی سیستم کنترل کننده چراغ راهنمایی برای 4 چهارراه با پی ال سی  S7-300برنامه نویسی سیستم کنترل کننده چراغ راهنمایی برای 4 چهارراه با پی ال سی  S7-300برنامه نویسی سیستم کنترل کننده چراغ راهنمایی برای 4 چهارراه با پی ال سی  S7-300
برنامه نویسی سیستم کنترل کننده چراغ راهنمایی برای 4 چهارراه با پی ال سی  S7-300برنامه نویسی سیستم کنترل کننده چراغ راهنمایی برای 4 چهارراه با پی ال سی  S7-300برنامه نویسی سیستم کنترل کننده چراغ راهنمایی برای 4 چهارراه با پی ال سی  S7-300
     

یکی از مشکلات عمده دانشجویان رشته های برق و کنترل... که بتازگی فارغ التحصل شده اند این است که معمولا  فاقد  تجربه عملی کافی برای استخدام شدن در شرکت های  مهندسی در زمینه برنامه نویسی PLC بوده و از طرف دیگر کارفرما هم سعی دارد برای پایین نگاهداشتن هزینه های آموزش .. و غیره ، حتی المقدور از افراد واجد شرایطی استفاده کند که قبلا تجربه کافی را بدست آورده اند و میتوانند از بدو استخدام بازده عملی داشته باشند.

برای رفع این معضل ..، سعی ما در انجام این پروژه این بوده که با طراحی یک سخت افزار مدل که در این مورد خاص طراحی سخت و نرم افزار سیستم کنترل کنند ه چراغهای راهنمایی نصب شده در چند چهار راه  است.  طراحی و دوباره نویسی نرم افزار افزار کنترل کننده آن توسط دانشجویان علاقمند به برنامه نویسی سیستمهای PLC.. به آنها این فرصت  را میدهد  که معلومات برنامه نویسی خود را محک زده و قبل از پرکردن فرم های مخصوص استخدام بدانند که در بخش "تجربه قبلی " این گونه فرم ها دقیقا باید چه اطلاعاتی را برای بررسی مدیریت در فرم بنویسند و اصولا چند مرده حلاج هستند.

در طراحی سخت افزار این چراغ راهنمایی  که سیستم عملکرد آن بسیار به عملکرد یک سیستم واقعی نزدیک است ، تروز دعداد 24 عدد چراغ راهنمایی ، تعداد 10 عدد شماره انداز بکار رفته که 8 عدد آن زمان باقی مانده برای عوض شدن چراغهای راهنمایی از مثلا سبز به قرمز یا برعکس در نظر گرفته شده ، شمارنده نهمی برای نشان دادن سرعت ماشین و بالاخره صفحه نمایش LED دهمی برای نشان دادن ساعت و تقویم ر نظر گرفته شده است . بنا براین این سیستم از بسیاری نظر ها خیلی پیشرفته از چراغهایی است که در خیابانهای تهران نصب شده اند.

عملکرد سیستم :

وقتی که ورودی / خروجی های  سخت افزار به پورت های پی ال سی نوع زیمنس S7-300 وصل شده ودستگاه  START میشود، سیستم میتواند چراغهای چهار چهارراه فرعی منتهی شده به خیابان اصلی را کنترل کند. روشن شدن تمام چراغها مستقل بوده و هنچکدام به همدیگر وصل نیستند. غیر از این ، در تقاطع هر چهارراه ، دو عدد نشان دهنده زمان سنج دورقمی نصب میشود که زمان باقی مانده برای عوض شدن چراغها را به ثانیه نشان میدهند.

وردی های این سیستم تشکیل شده اند از سه عدد کلید استارت ، استوپ و اضطراری. با فشردن کلید اضطراری ، تمام چراغهای خیابان های فرعی تبدیل به  چشمک زن قرمز و خیابان اصلی به زرد میشوند و غیر از این ، هرروز بطور اتوماتیک ، از ساعت 12 نیمه شب تا 7 صبح این الگوی کاری تکرار میشود.

 برای محاسبه سرعت ماشین ، از دوعدد سنسور IR استفاده شده . نشاندهنده نهم که از پی ال سی فرمان میگیرد ، در صورت بازو بسته شدن این دو سنسور ، سرعت محاسبه شده را در روی دو عدد سون سگمنت نشان میدهد. در صورت بالاتر بودن سرعت از 30 کیلومتر در ساعت ، چراغ قرمزو در غیراین صورت چراغ سبز روشن خواهد شد.

نشان دهنده 6 رقمی دهمی کار اعلام ساعت و تاریخ روز را به عهده دارد . پی ال سی مرتبا زمان و تاریخ را از حافظه های مخصوص خوانده و آنها را در روی این نشان دهنده ها بنمایش میگذارد.

انجام تمام این فانکش ها توسط پی ال سی که بیشتر برای  انجام عملیات منطقی درصنعت برای کنترل دستگاه های صنتعی ساخته شده است چندان آسان نیست . طریقه استفاده از این پروژه میتواند به این صورت باشد که کسانی که معلومات اولیه برای نوشتن نرم افزار های کنترل کننده   PLC ها را قبلا کسب کرده و اکنون میخواهند تجربه برنامه نویسی خود را بیشتر کنند، میتوانند نرم افزار نوشته شده برای این سیستم را در روی شبیه ساز نرم افزار STEP7 تست کرده و عملکرد آنرا بررسی  کنند. و در حقیقت از نرم افزار تهیه شده بعنوان یک راهنما برای یادگیری بیشتر  استفاده کنند. در صورت استفاده صحیح از این شیوه ، دانشجو میتواند براحتی تجربه کار خود را کسترش دهد.

غیراز این ، نرم افزار دومی برای این سیستم تهیه شده که توسط آن یک HMI را میتوان به PLC وصل کرد. طبق معمول استفاده از اینگونه سیستمها ، تمام عملکرد چراغها ، نشان دهنده ها ، وضعیت کلید ها ورودی ، مقادیر محاسبه شده برای سرعت ماشین در روی نشان دهنده فوق قابل رویت است. با بررسی اینکه دلیل عمکرد صفحه نمایشگر موازی با PLC چگونه در نرم افزار اصلی پیاده سازی شده ، دانشجو میاموزد که حتی چگونه براحتی یک سیستم HMI را با PLC مدل S7-300 پیکر بندی کند. 

درست است که شما شاید بتوانید مطالب انفرادی برای انجام هرکدام این فانکشن ها را با مطالعه کتب مختلف بدست بیاورید ولی به احتمال قوی اینکه بتوانید کلیه اطلاعات را در یک کتاب بدست بیاورید خیلی خیلی کم است . راهنمای استفاده از نرم افزار  بزبان خیلی ساده عملکرد بخش های مختلف نرم افزار را توضیح میدهد و لذا فقط با مطالعه این راهنما ، شما میتوانید با منطق برنامه بسادگی آشنایی پیدا کنید.

نرم افزار سومی که با راهنمای این سیستم میاید، طرز عمکرد نرم افزار SIMATIC WinCC در ارتباط با سخت افزار توضیح میدهد. انجام تمام عملیاتی که در روی سیستم HMI پیاده سازی شده است ، در این صورت در روی مانیتور کامپیوتر نیز انجام گرفته و لذا فقط با نصب کردن نرم افزار فوق که به لطف کپی بدون مجوز نرم شرکت سازنده ، این نرم افزار گرانقیمت به سادگی و ارزانی قابل تهیه کردن است ، در روی کامپیوتر خود، شما میتوانید از وجهه HMI نرم افزار فوق سود برده و همان محیط گرافیکی در روی سیستم خود نیز مشاهده کنید. بدین وسیله ، شما با عمکرد این نرم افزار نیز آشنایی پیدا کرده و دانش interface  کردن نرم افزار فوق با نرم افزار کنترل کننده PLC را پیدا میکنید. و اکنون سوال بزرگ این است که در کدام یک از کتابهای نوشته شده چه وطنی و چه خارجی میتوانید این مقدار اطلاعات طرز برنامه نویسی را به این قیمت نازل پیدا کنید؟ اگر جوابی درست دارید ، با به اطلاع رساندن آن توسط ایمیل srfattah@yahoo.com میتوانید کتاب الکترونیکی فوق را بطور رایگان بعنوان جایزه دریافت کنید.

فیلم توضیح نحوه کارکرد پروژه

 
     
اختيارات موجود:
download:
 
 
بازگشت نظرات
 
سبد خريد
 
0 مورد
 
 
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

 
اطلاعيه ها
اطلاعيه هامرا از تغييرات محصول برنامه نویسی سیستم کنترل کننده چراغ راهنمایی برای 4 چهارراه با پی ال سی S7-300 آگاه كن.
 
نظريات
نوشتن نظردرباره اين محصول نظر بدهيد
 
محصول برگزیده
Programming Allen Bradley PLCs using RSLogix 500 software
Programming Allen Bradley PLCs using RSLogix 500 software
50,000ريال
 

پیغام موفقیت
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.