فروشگاه اینترنتی کتاب های PLC
 
پرداخت نهايي  | محتويات سبد خريد |  حساب كاربري  | جستجوی پیشرفته  |  ورود
فارسی انگلیسی
 
شاخه ها
 
آخرين محصولات
Implementation of an 8 Floor Control System with a PLC
Implementation of an 8 Floor Control System with a PLC
50,000ريال
 
رهگیری سفارش
کد رهگیری را می توانید از اطلاعات مربوط به سفارش در حساب کاربری مشاهده نمایید.
کد رهگیری سفارش:
رهگیری سفارش
لطفا منتظر بمانید...
 
بانک های طرف قرارداد
 
پیوندها
 
     

برنامه نویسی یک آسانسور چهار طبقه آموزشی با استفاده از نرم افزار STEP7
[ebook9]

50,000ريال
برنامه نویسی یک آسانسور چهار طبقه آموزشی با استفاده از نرم افزار  STEP7
بزرگنمايي
تصاوير بيشتر
برنامه نویسی یک آسانسور چهار طبقه آموزشی با استفاده از نرم افزار  STEP7برنامه نویسی یک آسانسور چهار طبقه آموزشی با استفاده از نرم افزار  STEP7برنامه نویسی یک آسانسور چهار طبقه آموزشی با استفاده از نرم افزار  STEP7
     

 اسم کتاب : برنامه نویسی یک آسانسور آموزشی 4 طبقه مدل با استفاده از نرم افزار STEP7 و LOGO Soft Comfort

فرمت کتاب: فایل پاور پوینت

تعداد صفحات : 100 صفحه

شماره آی اس بی ان : 2-4-9839005-0-978

این کتاب بزبان انگلیسی نوشته شده ولی فایل پاور پوینت آن بزبان فارسی میباشد. کتاب بزبان ساده طرز عملکرد برنامه کنترل کننده یک آسانسور مدل 4 طبقه را شرح میدهد. این کتاب الکترونیکی برای کسانی تدوین شده که آشنایی قبلی با برنامه نویسی پی ال سی را دارند و اکنون در نظر دارند آموخته های قبلی دانش برنامه نویسی خود را به چالش بگیرند. معمولا با طی کلاس های برنامه نویسی مقدماتی پی ال سی ، دانشجو نمی داند که در صورت استخدام بعنوان یک برنامه نویس به چه معضلاتی روبرو خواهد شد. و معمولا در کلاس های آموزش برنامه نویسی PLC بخاطر بعضی مسایل ، امکان کار روی پروژه های بیش از چند ده نتورک وجود ندارد. انجام این پروژه به دانشجو نشان میدهد که وی تا چه اندازه آمادگی تهیه نرم افزار های پیچیده را دارد. تهیه نرم افزار با شرایط تعریف شده برای آسانسور با پی ال سی لوگو ، زمانی حدود 10 ساعت مداوم برای برنامه نویس ما طول کشیده. لذا اگر شما هم بتوانید آنرا در طول همین زمان تهیه کنید و یا حتی کمتر، میتوانید توان برنام نویسی خود را در سطح خوب بدانید و اگر نه ، شاید نیاز به تمرین بیشتر دارید .

تعریف اهداف برنامه کنترل کننده آسانسور 4 طبقه:

 سخت افزار آسانسور از یک کابین که در روی اسگلت آسانسور نصب شده تشکلیل شده که در آن کابین توسط دو عدد موتور که یکی آنرا توسط رنجیر بین دو عدد چرخ دنده بطر ف بالا و پایین هدایت میکند و دومی درب آسانسور را باز و بسته میکند ، تشکیل شده. با نصب 5 عدد میکروسویچ نرم افزار باید بتواند طبقه ای که آسانسور در آن قرار دارد را تشخیص بدهد. هر طبقه از یک بورد چاپی استفاده میکند که در روی آن یک عدد سون سگمنت یک رقمی و یک عدد کلید فشاری ساده موجود است. با فشار هرکدام از این کلید ها، کابین یه همان طبقه هدایت میشود تا استفاده کننده را سوار کند. در روی نشان دهنده هر طبقه شماره همان طبقه رویت خواهد شد. اگر کابین به طبقه سوم برای ارایه سرویس فرا خوانده شده، شماره 3 بعداز رسیده کابین به طبقه 3 ظاهر خواهد شد. صفحه کلید کابین از 5 عدد کلید تشکیل شده. 4 عدد برای نشان دادن طبقاتی که مسافرین در نظر دارند در آنها پیاده بشوند و پنجمی هم برای زمانی که بخاطر وجود اشکالی در آسانسور ، افراد درون اتاقک در نظر دارند توجه افراد بیرون از آسانسور را به وجود اشکال در آسانسور جلب کنند.

کپی دوم این برنامه برای پی ال سی نوع SIMATIC S7-300 نوشته و طراحی شده. که در آن چون محدویتی در مورد خروجی های پی ال سی نبوده ، تعداد بیشتری از LED های نشانگر استفاده شده است. از جمله وقتی که هرکدام از کلیدهای طبقات یا داخل اتاقک فشرده میشوند، یک LED شروع به چشمک زدن میکند. تا به مصرف کننده آسانسور نشان بدهد که کلید فوق فشرده شده. چراغ فوق تا زمانیکه اتاقک به مقصد نرسیده است ، روشن میماند و در صورت رسیده به مقصد، خاموش میشود.

کپی سوم این نرم افزار برای جایگذین کردن یک موتور 3 فاز بجای موتور دی سی تدوین شده است . همچنین برای تغییر جهت دادن موتور ، از یک DELTA AC MOTOR INVERTER  استفاده شده تا عمل راست گرد و چپ گرد کردن موتور به سهولت انجام بگیرد. همچنین از یک صفحه نمایش HMI ساخت شرکت PANELMASTER سایز 7 اینچ برای نشان دادن کلیه عملیاتی که آسانسور تحت کنترل انجام میدهد ، استفاده شده است. استفاده از ابزار ادوات فوق امروزه در صنعت اتوماسیون مخصوصا پی ال سی بسیار متداول است . و استفاده کردن آنها در این پروژه میتواند به دانشجو بسیار آموزنده باشد.

بزودی ، فایل جزئیبات این پروژه بصورت فایل PDF قابل دانلود در همین بخش از سایت ارایه خواهد شد.

از بازدید شما از این سایت کمال تشکر را داریم . لطفا در صورت داشتن هرگونه سوالی ، به آدرس info@plcgoods.netا  ایمیل بزنید.

 

فیلم توضیح نحوه کارکرد پروژه 

     
اختيارات موجود:
download:
 
نظرات موجود: 5
 
 
بازگشت نظرات
 
سبد خريد
 
0 مورد
 
 
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

 
اطلاعيه ها
اطلاعيه هامرا از تغييرات محصول برنامه نویسی یک آسانسور چهار طبقه آموزشی با استفاده از نرم افزار STEP7 آگاه كن.
 
نظريات
برنامه نویسی یک آسانسور چهار طبقه آموزشی با استفاده از نرم افزار  STEP7
من به این پروژه اسانسور4طب-
قه نیاز دارم در... 

2 از 5 ستاره!
 
محصول برگزیده
Basics of Programmable Logic Controllers - PLC
Basics of Programmable Logic Controllers - PLC
50,000ريال
 

پیغام موفقیت
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.